פינת פרשת השבוע | מרכז תרבות דתי לנוער נוה שאנן

סמל המרכז הקהילתי

טל: 04-8226517
info@mtd.org.il
פקס: 04-8226617

בס"ד

פינת שאלת השבוע

כמידי שבוע לפניכם דבר תורה קצר עם מסר חינוכי חשוב ומעניין הנלמד מפרשת השבוע, ולאחריו מופיעה שאלה/חידה שבועית, נושאת פרס.
הפינה מיועדת לילדים בגיל ביה"ס היסודי (כיתות א'-ו')

בראש חודש הקרוב תיערך הגרלה בין הפותרים נכונה.
בנוסף, בהגרלה שתיערך בשמחת תורה יזכה בפרס גדול אחד מהפותרים המתמידים ביותר, כלומר מבין אלה שיענו הכי הרבה תשובות נכונות במהלך השנה (ללא קשר לזכיות בהגרלות קודמות)
את התשובות יש לשלוח, בצירוף שם, גיל, כתובת ומספר טלפון, לכתובת המייל kobi.duni@gmail.com עד יום שלישי בשבוע.

 

 

                              "נקודה למחשבה" לפרשת ויקרא – מצוה לחזור בתשובה

השבוע אנו מתחילים אי"ה חומש חדש – חומש ויקרא. חומש זה הוא שלישי מחמשת חומשי תורה, הכינוי שלו הוא "תורת כהנים" מדוע? משום שעיקר עיסוקו הוא בהלכות הקרבת הקרבנות ושאר ענייני המקדש, עליהם אחראים הכהנים.

כבר בפרשתנו מוזכרות מצוות רבות ביחס לקרבנות וכמה סוגי קרבנות. אך לקראת סוף הפרשה ישנה מצוה מעניינת במיוחד, וכך כתוב בפסוק: נֶפֶשׁ כִּי תֶחֱטָא וּמָעֲלָה מַעַל בַּה' וְכִחֵשׁ בַּעֲמִיתוֹ בְּפִקָּדוֹן אוֹ בִתְשׂוּמֶת יָד אוֹ בְגָזֵל אוֹ עָשַׁק אֶת עֲמִיתוֹ.. וְהָיָה כִּי יֶחֱטָא וְאָשֵׁם וְהֵשִׁיב אֶת הַגְּזֵלָה אֲשֶׁר גָּזָל"

 אדם שגזל מחברו, אין לו רק חובה להחזיר את הגזל אלא יש לו גם מצוה בהחזרת הגזל! התורה מעודדת את עם ישראל גם במצב שחטאו לקום ולחזור בתשובה.

אדם שגזל צריך לעשות כל השתדלות להחזיר את הגזלה ולשוב בתשובה. כמה שיותר מהר לחזור לדרך הישר, ולאחר מכן יביא אֶת אֲשָׁמוֹ יָבִיא לַה' אַיִל תָּמִים מִן הַצֹּאן, קרבן אשם. ולאחר כל אלה, וְכִפֶּר עָלָיו הַכֹּהֵן לִפְנֵי ה' וְנִסְלַח לוֹ עַל אַחַת מִכֹּל אֲשֶׁר יַעֲשֶׂה לְאַשְׁמָה בָהּ.

שנזכה תמיד להיות נקיים מעבירות!

קובי

והשאלה  השבועית: ביחד עם גזל מוזכרת עבירה נוספת: "נֶפֶשׁ כִּי תֶחֱטָא וּמָעֲלָה מַעַל בַּה' וְכִחֵשׁ בַּעֲמִיתוֹ בְּפִקָּדוֹן".     מה העבירה כאן?

את התשובות יש לשלוח לכתובת המייל kobi.duni@gmail.com עד יום שלישי בערב

                                                       שבת שלום!!

____________________________________________________________________

השאלה בשבוע שעבר:

מהו  איסור השבת (אב מלאכה) שמוזכר בפרשה?

תשובה: לֹא תְבַעֲרוּ אֵשׁ בְּכֹל מֹשְׁבֹתֵיכֶם בְּיוֹם הַשַּׁבָּת.

מתנסנט