סמל המרכז הקהילתי

טל: 04-8226517
info@mtd.org.il
פקס: 04-8226617

בס"ד

פינת שאלת השבוע

כמידי שבוע לפניכם דבר תורה קצר עם מסר חינוכי חשוב ומעניין הנלמד מפרשת השבוע, ולאחריו מופיעה שאלה/חידה שבועית, נושאת פרס. 

הפינה מיועדת לילדים בגיל ביה"ס היסודי (כיתות א'-ו')

בראש חודש הקרוב  תיערך הגרלה בין הפותרים נכונה. 

בנוסף, בהגרלה שתיערך בשמחת תורה יזכה בפרס גדול אחד מהפותרים המתמידים ביותר, כלומר מבין אלה שיענו הכי הרבה תשובות נכונות במהלך השנה (ללא קשר לזכיות בהגרלות קודמות) את התשובות יש לשלוח, בצירוף שם, גיל, כתובת ומספר טלפון, לכתובת המייל kobi.duni@gmail.com עד יום שלישי בשבוע.

 

 

"נקודה למחשבה" – לפרשת נצבים וילך – כל ישראל מאוחדים!

פרשתנו מתחילה בפסוק מיוחד שמשה רבנו אומר לעם ישראל "אַתֶּם נִצָּבִים הַיּוֹם כֻּלְּכֶם לִפְנֵי ה' אֱלֹהֵיכֶם", כשעם ישראל ביחד, בלי מריבות, אנחנו זוכים ממש לעמוד לפני ה'!

בפרשתנו יש מצווה מיוחדת במינה שמתקשרת היא עד מאד לענין האחדות, קוראים לה מצות 'הקהל'. פעם בשבע שנים, כשנגמרת לה שנת שמיטה, בחג הסוכות, מתכנסים על עם ישראל ביחד, גברים נשים וטף. במעמד חשוב זה קורא מלך ישראל כמה פסוקים חשובים מספר התורה. מטרת המצוה הזו, היא לרומם את התורה, ולהראות איך כל עם ישראל באים ביחד לשמוע אותה. ומתוך כך יתחזקו עם ישראל באמונה ובבטחון בקב"ה, ויוסיפו עוד ללמוד את תורתו. למעמד חשוב זה, קדמה תקדיעה בחצוצרות בכל רחבי ירושלים, ובונים במה גדולה מעץ, ומעמידים אותה בבית המקדש במקום שנקרא 'עזרת נשים'. המלך הולך ויושב עליה, בכדי שכולם ישמעו את קריאתו בתורה. המלך מברך שם שלל ברכות, המבטאות את הקשר המיוחד של הקב"ה עם עם ישראל, ואת התורה.

כיום, שלצערנו אין עדין בית מקדש, צריכים אנו להתכונן למעמד זה שעוד יחזור, ע"י הוספה באחדות והשלום ביננו ובלימוד תורה.

והשאלה  השבועית:        

מה הפסוק שמצווה אותנו במצווה זו של 'הקהל'?

את התשובות יש לשלוח לכתובת המייל kobi.duni@gmail.com עד יום שלישי בערב

                                                       שבת שלום!!

____________________________________________________________________

התשובה לשבוע שעבר:

 

השאלה הייתה: לפי הפסוק המופיע מיד לאחר ציווי זה, מה יקרה אם נלך בדרך ה'?

התשובה: מיד לאחר הציווי "והלכת בדרכיו", הקב"ה מבטיח לנו "וְרָאוּ כָּל עַמֵּי הָאָרֶץ כִּי שֵׁם ה' נִקְרָא עָלֶיךָ וְיָרְאוּ מִמֶּךָּ", ובעצם אנחנו מתקרבים יותר אל הקב"ה וזה גורם לפחד אצל כל אויבנו.

הזוכה: יונתן סורקין מחיפה, כל הכבוד!

מתנסנט